Szlaki Kultury

Wspólnie dla dziedzictwa (NID)

03.12.2019

Kujawy i Ziemia Dobrzyńska

Zapraszamy na Szlaki Kultury, czyli stronę z dokumentacjami wizualnymi i opisami miejsc, wydarzeń, ludzi z małych i jeszcze mniejszych miejscowości.

Przygotowaliśmy stronę poświęconą kulturze materialnej i niematerialnej, w której prezentowane będą nietypowe miejsca, nieoczywiste zdarzenia, zwyczajni i niezwyczajni ludzie. Będziemy pokazywać małe miejscowości, niewielkie społeczności i codzienność, czasami nieuchwytną, czy szybko przemijającą. Chcemy zachęcać do wspólnego tworzenia wiedzy o kulturze bliskiej, codziennej, ciekawej.

Udostępniamy stronę, która pierwotnie miała posłużyć do prezentacji opracowań kolejnych projektów poświęconych kulturowemu dziedzictwu. Jednak, aby strona nie stałą się wyłącznie repozytorium wiedzy, powinna po prostu „działać”. Podobnie jak wszystko co aktualne, żywe i współczesne, nawet jeśli to odkrywane historie, porządkowanie zapomnianych cmentarzy, dokumentowanie zwyczajów, czy utrwalanie myśli i dokonań. Szlaki Kultury wyrastają z wspólnych działań na rzecz ochrony i popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Strona jest otwarta i dostępna dla wszystkich, zapraszamy i zachęcamy do jej współtworzenia.

Strona Szlaki Kultury powstała dzięki dofinansowaniu w ramach programu Wspólnie dla dziedzictwa 2019, realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, w ramach projektu Zatopione wsie. Dziedzictwo kulturowe Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej 2019 oraz programu Otwarty konkurs 2019, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.