kontakt

Fundacja Ari Ari
ul. T. Boya-Żeleńskiego 6/77
85-858 Bydgoszcz

adres korespondencyjny:
Fundacja Ari Ari
ul. Jana Pestalozziego 3
85-095 Bydgoszcz

mail: ariari@ariari.org

tel.: +48 668 28 99 15
fax: +52 582 10 79

KRS 0000314197
NIP 7272733418
REGON 100581940

Numer rachunku głównego: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7465 9210
Numer rachunku IBAN:  PL35 1140 2004 0000 3002 7465 9210
Numer BIC: BREXPLPWMBK

Nasze profile w internecie:

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.

o fundacji

„Jeśli w ogóle istnieją odpowiedzi na nasze najbardziej ogólne pytania – dlaczego? jak? co? gdzie? – to znaleźć je można w drobnych detalach prawdziwego życia„. Clifford Geertz (antropolog kultury)

Fundacja Ari Ari jest organizacją pozarządową, realizującą projekty edukacyjne, społeczne, pomocowe, dokumentacyjne, badawcze, popularyzatorskie w Polsce i za granicą (głównie: Armenia, Gruzja, Ukraina, Mołdawia).

Prowadzimy działalność, pomyślaną jako połączenie doświadczenia i żywiołowości, możliwości dla ludzi z pasją i ambicjami tworzenia przyjaznych człowiekowi przestrzeni. Chcemy pozostawać w służbie ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, propagować wartości demokracji i społeczeństwa otwartego, wydobywać najciekawsze formy aktywności i pomagać ponad wszelkimi granicami.

Od 2008 roku tworzymy działania, których charakter pozostaje otwarty, synkretyczny i interdyscyplinarny.

Obszary tematyczne, którymi się zajmujemy, to między innymi:

 • dziedzictwo kulturowe i edukacja,
 • pomoc rozwojowa i współpraca międzynarodowa,
 • badania i diagnozy społeczne.

W ciągu prawie 10 lat działalności pomagaliśmy w transferze polskiej wiedzy i doświadczenia za granicę, przygotowywaliśmy konferencje, warsztaty i seminaria, wydawaliśmy publikacje książkowe, płyty i gry, produkowaliśmy filmy, koordynowaliśmy prace porządkowo-konserwatorskie, przyglądaliśmy się rozmaitym rzeczywistościom, prowadząc badania i opisywaliśmy świat, wykonując dokumentacje i opracowania.

Jesteśmy członkiem Grupy Zagranica, stowarzyszenia polskich organizacji pozarządowych zaangażowanych w międzynarodową współpracę rozwojową, wspieranie demokracji i pomoc humanitarną.

Nasze profile społecznościowe:

 

Statut Fundacji Ari Ari

NASZA OFERTA

Zapraszamy do współpracy w obszarach: badań i diagnoz, działań społecznych, edukacyjnych, dokumentacyjnych i kulturalnych w Polsce i za granicą. Współpracujemy z instytucjami publicznymi, samorządowymi, społecznymi i prywatnymi. Nasze realizacje przygotowujemy zarówno w ramach działań partnerskich jak i zleconych.

 • Działania realizujemy kompleksowo: od doboru narzędzi badawczych i zebrania informacji,
  po analizę i opracowanie wyników w przystępnej formie.
 • Zajmujemy się doradztwem i konsultacjami badawczymi, wsparciem w przygotowaniu projektów
  i raportów z rekomendacjami.
 • Prowadzimy wykłady i szkolenia z zastosowania narzędzi diagnostycznych i ewaluacyjnych.
 • Organizujemy konferencje naukowe i seminaria.
 • Wieloletnie doświadczenie w pracy poza granicami kraju, pozwala nam w skuteczny sposób pomagać w nawiązywaniu kontaktów zawodowych i instytucjonalnych oraz realizacji działań w krajach Europy Środkowej i Wschodniej /szczególnie: Mołdawia, Ukraina, Armenia, Gruzja/.
 • Prowadzimy warsztaty i wykłady na temat edukacji międzykulturowej oraz pracy w środowisku odmiennym kulturowo.
 • Realizujemy lub konsultujemy prace na każdym etapie: od pomysłu na działanie po ewaluację.
 • Pomagamy znaleźć źródła finansowania, piszemy wnioski o dotacje.
 • Towarzyszymy lokalnym pasjonatom w tworzeniu wystaw, publikacji, gier, tablic informacyjnych, przedsięwzięć społecznych.
 • Prowadzimy warsztaty z zakresu etnografii i antropologii kulturowej.