Zapowiedź: Nasze Kujawy – zespół ludowy (WUE 2022)
01.01.2023
Materiały wideo

Nasze Kujawy, zespół ludowy założony w 2015 roku w Rojewie, laureat I nagrody Festiwalu Piosenki Ludowej w Inowrocławiu w 2019 roku oraz licznych nagród i wyróżnień. Od lutego 2022 roku przy zespole „Nasze Kujawy” działa ludowy zespół dziecięcy „Kujawskie Słoneczka”.

 

Wystąpili:
Rafał Żurowski – wójt gminy Rojewo
Joanna Mąka – kierownik zespołu „Nasze Kujawy „
Ireneusz Osiński – członek zespołu „Nasze Kujawy „
Dzieci z ludowego zespołu dziecięcego „Kujawskie Słoneczka”
Zofia Najdek
Aleksander Skowroński
Natalia Szatkowska

 

Realizacja:
scenariusz i realizacja – Gwidon Graczyk
zdjęcia – Jarosław Kubisztal
dźwięk – Jan Duks, Wiesław Pawlak
montaż – Artur Owczarczak PSM

 

Skład zespołu ludowego ,,Nasze Kujawy’’ (2022)
1. Jolanta Albińska – akordeon
2. Krystyna Czarnota
3. Krystyna Dziedzic-Dombek
4. Krystyna Dymet
5. Edmund Jendrzejczak
6. Jadwiga Kołodyńska
7. Iwona Kruszyna
8. Ryszard Ligocki
9. Barbara Małolepsza
10. Joanna Mąka – kierownik zespołu
11. Lena Mąka
12. Jolanta Milak
13. Agnieszka Najdek
14. Ireneusz Osiński
15. Elżbieta Pabjanek
16. Irena Piguła
17. Angelika Skowrońska
18. Bogdan Stefański – kontrabas
19. Marta Szatkowska
20. Zofia Waszak
21. Henryk Wiśniewski – bęben
22. Barbara Zdunowska
23. Elżbieta Zdunowska

 

Opowieści filmowe powstały w ramach projektów Fundacji Ari Ari pt.: Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny 2022 i Autorskie wystawy, czyli popularyzowania unikalnych zjawisk kultury ludowej i zachowywania folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Wspólnie z twórcami ludowymi, organizatorami prywatnych i społecznych muzeów i mieszkańcami małych miejscowości, realizujemy cykl zajęć, warsztatów, wystaw i spotkań w regionie.

 

@Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny 2022
@Autorskie wystawy seniorów 2022
Fundacja Ari Ari
ariari.org
facebook.com/fundacjaariari

 

Współpraca w przygotowaniu prezentacji, wystaw, dokumentowaniu i opracowaniu dokumentacji: Gmina Rojewo, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Kujawskiej – Sami Swoi z Rojewa, Samorządowy Zespół Oświaty i Kultury w Rojewie, „Nasze Kujawy” z Rojewa, Dwór Biesiadny w Rojewie, Leśna Baza Łącko, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerzy i Dzieci Specjalnej Troski w Inowrocławiu, Genada z Gniewkowa, KinoProjekt z Włocławka.

 

Współfinansowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022 oraz projektu grantowego „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” PCG Polska Sp. z o.o., finansowanego ze środków EFS POWER 2014-2020, z partnerem TIT „ę”: Autorskie Wystawy Seniorów.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.