Zapowiedź filmu: 100-LECIE OSP W KŁÓBCE
10.09.2022
Materiały wideo

W 1922 … powstaje Ochotnicza Straż Pożarna w Kłóbce. Film dokumentuje sto lat istnienia i współczesną działalność OSP w Kłobce, której rola i znaczenie jest o wiele szersze, niż wyłącznie bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
Premiera filmu odbyła się 11 września 2022 podczas uroczystych obchodów jubileuszu strażaczek i strażaków z Kłóbki.

Scenariusz i realizacja: Gwidon Graczyk
Konsultacje merytoryczne: Marcin Sudomir i Andrzej Dominowski
Zdjęcia: Jarosław Kubisztal
Dźwięk: Jan Duks
Montaż: Artur Owczarczak (PSM)

W filmie wykorzystano fragmenty utworów „Materhorn”, „Cyfry”, „Chcę żyć” zespołu „Genada”.
Zdjęcia zrealizowano w siedzibie OSP w Kłóbce, wsi Kłóbka oraz dworze rodziny Orpiszewskich, położonym w Skansenie w Kłóbce, oddziale Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Film „100-lecie OSP w Kłóbce” powstał w ramach projektów Fundacji Ari Ari pt. Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny i Autorskie wystawy.
Współfinansowane w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2022 wspierane przez MKiDN oraz projektu grantowego „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” PCG Polska Sp. z o.o., finansowanego ze środków EFS POWER 2014-2020, z partnerem TIT „ę”: Autorskie Wystawy Seniorów.
2022 @WUE

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.