Wędrowny Plener Malarski w Skępem

04.06.2022

Skępe

Plener malarski w Skępem, pierwszy z całego cyklu warsztatów i zajęć podczas tegorocznej edycji Wędrownego Uniwersytetu Etnograficznego.

4 czerwca 2022 w Skępem prawie trzydziestoosobowa grupa uczniów i rodziców zebrała się na plenerze malarskim. Celem spotkania była integracja dzieci oraz malowanie architektury sakralnej. W materiały zaopatrzyła miłośników rysowania Fundacja Ari Ari, która także sfinansowała poczęstunek. Podczas pleneru powstały bardzo ciekawe prace. Opiekę nad dziećmi sprawowała Anna Sadowska ze Szkoły Podstawowej w Skępem oraz Bożena Ciesielska.
 
Plener został zrealizowany w ramach projektu Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny 2022.
 
Zapraszamy do obejrzenia internetowej galerii prac plastycznych uczestników pleneru!

 

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.