Wędrowne Kino Plenerowe: 2022

2022

Kujawy i Ziemia Dobrzyńska

Wędrowne Kino Plenerowe (2022), czyli cykl spotkań ze świetnymi filmami w plenerze, które od 2017 roku regularnie organizujemy w średnich, małych i najmniejszych miejscowościach Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

W tym roku w ramach Wędrownego Kina Plenerowego pojawimy się m.in. w Kowalu i we Włocławku.

Seanse w Kowalu odbędą się 1 lipca, 23 lipca i 27 sierpnia 2022 w Parku Miejskim im. Leona Stankiewicza w Kowalu. Współorganizatorem wydarzeń jest Urząd Miasta Kowal oraz Stowarzyszenie Aktywny Kowal.

Seanse we Włocławku odbędą się 8 i 15 lipca oraz 12 i 26 sierpnia 2022 na skwerze przed wejściem głównym Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Cykl wydarzeń jest współorganizowany przez Teatr Impresaryjny.

Całość projektu realizowana jest we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierane przez Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, Gminę Miasto Włocławek, Urząd Miasta Kowal, Urząd Miasta i Gminy Skępe, Urząd Miasta Aleksandrów Kujawski, Lipnowską Grupę Literacką, Małe Muzeum w Skępem, Stowarzyszenie Aktywny Kowal, Stowarzyszenie Grupa Historyczno – Poszukiwawcza GUSTAW ze Skępego, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim.

Wędrowne kino plenerowe w 2022 przygotowaliśmy jako jedną z części projektu Wędrowny Uniwersytet Etnograficzny 2022, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska. Edycja 2022, wspieranego przez MKiDN oraz ze środków otrzymanych od GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK.

Do pobrania:

Zdjęcie

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.