Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF)

Plenerowy przegląd filmowy - Włocławek 2019

lato 2019

Włocławek

Kontynuujemy cykl plenerowych spotkań z filmem. W 2019 zainaugurowaliśmy Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF), czyli letni przegląd filmowy upamiętniający Józefa Tykocińskiego „Tykocinera”. Urodził się we Włocławku (1877), był wybitnym wynalazcą i inżynierem, a zasłyną jako twórca ścieżki dźwiękowej do filmu (1922).

W ramach Tykociński Włocławek Film Festival (TWFF) odbędą się wieczorne pokazy filmów w kilku miejscach Włocławka oraz w sąsiednich miejscowościach. Zaplanowaliśmy kilkanaście wydarzeń towarzyszących, zapraszając do udziału widzów i uczestników w każdym wieku. Warsztaty dźwiękowe, montażowe i taneczne, wystawy w plenerze, spacery po Włocławku „z czasu Józefa Tykocińskiego”, koncerty fortepianowe i muzyczne popisy didżei.

Już 13 lipca w Przystani nad Wisłą zapraszamy na przedwojenny  film niemy pt. Bestia w reż. Aleksandra Hertza, ilustrowany muzycznie na żywo przez DJ Beniovska z Wrocławia. Na podwórku Gwoździarni, przy ul. Szpichlernej, pokażemy znakomity film pt. Rewers, reż. Borys Lankosz. Przed pokazem filmu odbywać się będą całodniowe warsztaty budowa miejskiego warzywniaka i malowania donic.

W sierpniu przeglądy plenerowe odbędą się w Brześciu Kujawski, Kowalu i Nieszawie. Kumulację wydarzeń TWFF zaplanowaliśmy na 22-24 sierpnia w kilku miejscach Włocławka. W amfiteatrze parku na Słodowie pokażemy arcydzieło  pt. Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. U zbiegu pl. Wolności i ul. 3 maja,odbędzie się koncert muzyki filmowej na fortepianie w wykonaniu Jacka Szczepańskiego. Na parkingu przedsiębiorstwa „Mrówka”przy ul. Łęgskiej, czyli terenie słynnej i nieistniejące już włocławskiej fabryce papieru, specjalny pokaz  filmu pt. Celuloza, w reż. Jerzego Kawalerowicza.

Tykociński Włocławek Film Festival będzie cyklicznym spotkaniem z filmem, kulturą i historią, realizowanym wspólnie z mieszkańcami Włocławka i okolic, mamy nadzieję, także w następnych latach.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2019 oraz  Programu wsparcia projektów lokalnych ze środków Urzędu Miasta Włocławek.

Organizator: Fundacja Ari Ari

Współorganizacja: Fundacja Ładowarka

 

Pokaz filmu pt. Bestia (1917),  reż. Aleksander Hertz oraz warsztaty taneczne z Joanną Gruberską – 13 lipca 2019 w Przystani nad Wisłą we Włocławku

Pokaz filmu pt. Rewers (2009), reż. Borys Lankosz – 21 lipca 2019 w Gwoździarni, ul. Szpichlerna we Włocławku

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.