Symbole Walczące 2015 wernisaż w Grębocinie
09.04.2016
Materiały wideo

Projekt pt. Symbole Walczące w muzeach społecznych 2015.
Film dokumentujący premierę wystawy pt. Walka na Słowa, która odbyła się 5 listopada, w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

Patriotyczna walka to nie tylko bitwa na szable czy karabiny. Ważne, jeśli nie równie ważne, jak żołnierskie i powstańcze zmagania, jest wytworzenie wspólnoty, scalenie i dotarcie z patriotycznym, przekonującym przekazem do jak najliczniejszej grupy ludzi. Zjednoczenie społeczeństwa, przekonanie do wspólnego wysiłku w obliczu zagrożenia z zewnątrz, wezwanie
do obrony, czy powstańczej walki. Jak tego dokonać? Jakimi środkami, sposobami, metodami?

Projekt realizowany jest jako kontynuacja działań przeprowadzonych od 2013 w ramach programu pt. „Symbole Walczące”. Tegoroczne działanie zakładało przygotowanie wystawy złożonej z wybranych obiektów i artefaktów z kolekcji pięciu małych, społecznych muzeów, opracowanych w jedną spójną wystawę, z przewodnim motywem: Symbolem Walczącym. Wybranie eksponatów, opracowanie koncepcji oraz scenariusza wystawy zostało częściowo zrealizowane podczas serii warsztatów, przeprowadzonych w każdym z partnerskich muzeów.
Efektem pracy jest wystawa „Walka na Słowa”, ukazująca wybrane eksponaty w dwóch aspektach – materialnym oraz symbolicznym i kontekstowym.
Przez następne miesiące ekspozycja prezentowana była w kolejnych muzeach zaangażowanych w projekt.
Wystawa została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
ariari.org
symbolewalczace.pl

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.