Spacery filmowe – nasze kino

Wspomnień szukamy

2021

Kowal, Skępe, Włocłąwek

Kinowe historie i współczesne kino. Przypomnijmy sobie, jak fajnie było w starym kinie, a kto wie, może stwierdzimy, że znów warto mieć swoje małe, lokalne kino?

Do którego kina chodziło się najczęściej? Które filmy były najpopularniejsze? Jak wyglądały filmowe „poranki”? Czy do kina chodziło się na randki? Kto był kierownikiem kina, a kto sprzedawał bilety? Jak wyglądało kinowe foyer?

Jeśli pamiętacie Państwo kino w Waszej miejscowości i chcecie podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z kinami i filmowymi seansami, zapraszamy do udziału w projekcie! Najciekawsze historie opublikujemy w kolejnym numerze Kuriera Okolicznościowego! Czekamy też na zdjęcia, bilety, plakaty i wszelkie pamiątki związane z kinem w Waszym mieście.
Kontakt:
e-mail: ariari@ariari.org
www.facebook.com/FundacjaAriAri
tel: 785 634 362

Projekt Spacery filmowe – nasze kino to „stworzenie” (czy raczej odtworzenie) naszego kina – poprzez opowieści, wspomnienia, spisane historie i filmowe kadry. To także wspólne pokazy plenerowe, które, jak wydaje się, są dziś namiastką tego, czym był dawniej seans filmowy – przestrzenią spotkania, wspólnej zabawy i dyskusji.

Wraz z mieszkańcami Kowala, gdzie działało kino Kazimierz, mieszkańcami Skępego, gdzie istniało kino Brzask, oraz mieszkańcami Włocławka, gdzie we wspomnieniach mieszkańców zachowały się kino Bałtyk, kino Polonia, DKF Ceramik czy kino Wisła, staramy się przypomnieć nie tylko magię filmu, ale również magię kina. Takiego, jakim było kino dawniej – bliskiego niczym sąsiad, którego rozpoznajemy na ulicy po sposobie chodzenia.

Projekt Spacery filmowe realizowany przez Justynę Marcinkowską i Izę Trojanowską pod opieką Fundacji Ari Ari, we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach programu „Seniorzy w akcji” oraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, Urzędem Miasta w Kowalu, Urzędem Miasta i Gminy w Skępem i Lipnowską Grupą Literacką.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.