SPACEROWNIK: SKĘPE (@Spacery lokalne 2021)
31.12.2021
Materiały wizualne
Spacery lokalne. Ważne historie w Skępem. W Spacerowniku o swoich miejscowościach opowiadają mieszkańcy, badacze i pasjonaci historii, architektury, kulturoznawstwa, etnografii. Spacerownik. Spacery lokalne w Skępem złożony został ze spacerów zaproponowanych i poprowadzonych przez znawczynię historii, przewodniczkę, autorkę kilkudziesięciu publikacji o Skępem i okolicy – Bożenę Ciesielską. Współpraca: Małe Muzeum w Skępem, Lipnowska Grupa Literacka, Toruńskie Spacery Fotograficzne, Stowarzyszenie Grupa Historyczno-Poszukiwawcza GUSTAW, Miasto i Gmina Skępe. Spacerownik. Spacery lokalne (2021) powstała podczas realizacji projektów Fundacji Ari Ari: Spacery lokalne. Wielkie historie w małym mieście, współfinasowanym w ramach programu Patriotyzm Jutra 2021 Muzeum Historii Polski.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.