SPACEROWNIK: MUZEA I OPOWIEŚCI W TORUNIU (@Spacery lokalne 2021)
31.12.2021
Materiały wizualne
Spacerownik. Muzea i opowieści w Toruniu to część pierwsza toruńskich wędrówek muzealniczych. Zapraszamy do spacerów trasą muzea i opowieści, prowadzącą do dziesięciu niezwykłych, zaskakujących i energetycznych miejsc Torunia. Mamy nadzieję, że Spacerownik pomyślany jako mini przewodnik, zachęci do dłuższej wędrówki po Toruniu, opowiadanym w każdym z prezentowanych muzeów w innej, oryginalnej formule. Równocześnie i prywatne muzea toruńskie są także swoistą „opowieścią” o Toruniu. Spacerownik. Muzea i opowieści w Toruniu powstała podczas realizacji projektu Fundacji Ari Ari pt. Wędrowna wystawa: małe muzea w Toruniu, zrealizowanego dzięki wsparciu GMINY MIASTA TORUŃ oraz Spacery lokalne. Wielkie historie w małym mieście, współfinansowane w ramach programu Patriotyzm Jutra 2021 Muzeum Historii Polski.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.