SPACER I KINO PLENEROWE: Kowal, 29 sierpnia (sobota)

Stare Miasto i okolice

29.08.2020

Kowal

Wspólnie z Urzędem Miasta w Kowalu, Stowarzyszeniem Aktywny Kowal oraz Dyskusyjnym Klubem Filmowym Ósemka we Włocławku, zapraszamy na pożegnanie lata, czyli spacer historyczny oraz kino plenerowe i samochodowe w Kowalu, w sobotę 29 sierpnia, od godz. 17.00.

O godzinie 17.00 kolejny spacer historyczny w Kowalu, tym razem w Starym Mieście i okolicach… Zajrzymy do młyna, z w pełni zachowanymi urządzeniami, obejrzymy dawny magistrat i dom rejenta, wspomnimy Leona Stankiewicza, odkryjemy, gdzie znajdował się kościół św. Floriana i Sebastiana, a także odwiedzimy Galerię Kujawską – prywatne muzeum w Kowalu. Spacer poprowadzi Arkadiusz Ciechalski, znawca historii lokalnej.
Start: 17.00, zbiórka na Placu Rejtana.
Trasa: Matejki – Kościuszki – Wojska Polskiego – Zielona – Kopernika – Tylickiego

O godz. 20.00, na placu targowiska miejskiego – kino plenerowe i samochodowe, czyli kino w wygodnych leżakach „plenerowych”, czy „po amerykańsku” w samochodzie! Zapraszamy na licznie nagradzany film pt. Kobieta idzie na wojnę (2018), w reżyserii Benedikta Erlingssona (Francja / Islandia / Ukraina). Jest to przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! „Kobieta idzie na wojnę” podbiła dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzowała samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake’u filmu. Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! To przy tym wciągająca komedia, idealna na sobotni, sierpniowy wieczór!

Zwiedzanie miasta i kino w plenerze są częścią projektu pt. Spacery lokalne 2020. Historie polsko-rosyjskie na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej, kontynuującego spotkania z trudnymi, ale ciekawymi i mało znanymi historiami, pokazywanymi z nieoczywistych perspektyw. Trasa spaceru przygotowana została wraz z mieszkańcami, uwzględniając nie tylko różne wrażliwości, ale i różne wydarzenia, okresy historyczne i miejsca. Po zwiedzaniu zapraszamy, podobnie jak w poprzednich latach, na dobry film w plenerze.

Współpraca: Dyskusyjny Klub Filmowy Ósemka we Włocławku (DKF Ósemka)Urząd Miasta Kowal, Stowarzyszenie Aktywny Kowal.

Współfinansowanie: program Otwarty konkurs 2020 Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

 

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.