Plakaty: Wędrowne Plenery Filmowe (2024)

Kujawy, Ziemia Dobrzyńska

Plakaty z projektu pt. Wędrowne kino plenerowe: nasze kina (2024), czyli cykl spotkań ze świetnymi filmami w plenerze, które od ośmiu lat regularnie organizujemy w średnich, małych i najmniejszych miejscowościach Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, jak i na Ziemi Lubuskiej, Pojezierzu Drawskim i Mazurach!

W tym roku w ramach Wędrownego Kina Plenerowego pojawimy się m.in.: w Kowalu, Skępem, Aleksandrowe Kujawskim, Lubieniu Kujawskim, Osięcinach, Włocławku, Glaznotach, Kudowie Zdrój, Witnicy, Siemczynie.

Plenery filmowe łączymy z działaniami angażującymi mieszkańców do uczestnictwa w kulturze, jednocześnie budując więzi sąsiedzkie, wspólnotowe, dobre, otwarte relację. Równocześnie to spotkania z ciekawymi ludźmi, opowieściami i historiami, wykłady, warsztaty, spacery i prelekcje. I w tym roku nie zabrakło atrakcji, od spacerów w Skępem, Kowalu, Kłóbce, Włocławek, warsztatów z opieki nad kulturowym dziedzictwa małych wsi Łąkie i Łąkie-Huta, poprzez rowerowej rajdy wokół Lubienia Kujawskiego, koncerty nad jeziorem w Łącku, spotkań z wybitnym aktorem Olgierdem Łukaszewiczem,

Korzystając z przeglądowej, otwartej formuły, wyświetlamy świetne filmy, dobre kino oraz rozmaite opracowania, notacje filmowe i kreatywne. Wędrowne plenery filmowe to program dla wszystkich, najmłodszych i najstarszych. Co roku przyrasta liczba widzów i uczestników, w 2024 uczestniczyło co najmniej 1500 widzów w dziesięciu małych miejscowościach! Hitem tego sezonu był niewątpliwie film „Kos” (2023) w reżyserii Pawła Maślony czyli opowieść o Tadeuszu Kościuszce.

Wspólnie z Dyskusyjny Klub Filmowy Ósemka we Włocławku, Urząd Miasta Kowal, Małe Muzeum w Skępem, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Izba Pamięci Poli Negri w Lipnie / Kino Nawojka w Lipnie, Miasto i Gmina Skępe, Gmina Miast Włocławek, Fundacja Otwieramy Kulturę i Sztukę, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, Miejsca Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Kujawskim, Teatr Impresaryjny we Włocławku, Lipnowska Grupa Literacka, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skępem , KinoProjekt, Sołectwo Łąkie, OSP Łąkie, Samorząd Studencki Akademii Włocławek, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kłóbce, MGOK w Skępem, Gminny Ośrodek Kultury w Osięcinach, Nasze Osięciny, Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem,, Miasto Kowal, Burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski, Stowarzyszenie Aktywny Kowal, Kowal W Obiektywie, Kowalan Portret Historyczny, Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalu, Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri, Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura-Interwencje. Edycja 2024

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.