O zmaganiach młodych adaptatorów z opowiadaniami
29.11.2020
Materiały wizualne
O zmaganiach młodych adaptatorów z opowiadaniami Justyny Bednarek pt. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) i własnych opowieściach, które z tego wniknęły.

Adaptacje 2020 to program dla młodzieży, w którym zachęcamy do czytania oraz zabawy z literaturą i językiem polskim. Kontynuujemy ubiegłoroczne działania, zapraszając młodych uczestników do opracowywania swoich pomysłów na adaptacje wybranych polskich tekstów literackich, w dowolnej formie, na przykład: filmu, spektaklu, słuchowiska, gry komputerowej, terenowej, wystawy, rysunku, obrazu, animacji, słuchowiska i innych. Program to praca z tekstami literatury polskiej , z wykorzystaniem różnych metody [opis, rysunek, animacja, audio, map, aplikacji], jednocześnie tworząc scenariusz adaptacji.

Współpraca: Urząd Miasta Kowal, Stowarzyszenie Aktywny Kowal, Szkoła Podstawowa w Kowalu

Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.