Nasze kina we Włocławku (2021)
26.07.2021
Materiały wideo

Dokumentalne wspomnienia filmowe pt. Nasze kina we Włocławku, zarejestrowane zostały w 2021 roku podczas realizacji projektu pt. Spacery filmowe. Nasze kina, prowadzonego przez Izę Trojanowską i Justynę Marcinkowską pod opieką Fundacji Ari Ari.

Zdjęcia: Jarosław Czerwiński
Montaż: Aleksandra Królikowska

Rozmowy prowadziła: Justyna Marcinkowska

Projekt realizowany był we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach projektu „Seniorzy w akcji” oraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka.

W nagraniu wspomnień z Włocławka udział wzięli (opowiadali i konsultowali): Krzysztof Cieczkiewicz, Robert Feter, Agata Jasińska, Witold Kożuchowski, Mirosława Stojak, Iza Trojanowska.

W realizacji dokumentacji włocławskich historii kinowych pomagało kilkudziesięciu mieszkańców Włocławka, szczególne podziękowania za pomoc w realizacji dla grup społecznościowych:
„Pokochaj Włocławek” i „Włocławek, jaki pamiętamy”.

Materiały archiwalne wykorzystane w filmie pochodzą z archiwów: Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa, Gazeta Pomorska, grupa społecznościowa „Włocławek, jaki pamiętamy”.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.