(Na)dajemy kulturę!

Warszawskie domy kultury we wspólnej kampanii

04.09.2018

Warszawa

Polecamy i wspieramy niezwykłą akcję inicjująca łączenie potencjałów i realnej współpracy między lokalnymi domami i ośrodkami kultury. (Na)dajemy kulturę‼ to wspólna kampania wizerunkowa warszawskich domów kultury.

Warszawskie Domy Kultury to coś więcej niż sieć. To oddolna inicjatywa pracowników działających na rzecz rozwoju publiczności w dzielnicowych ośrodkach kultury, które – mimo że różnią się od siebie wieloma rzeczami: wielkością, repertuarem, sposobem zarządzania czy wysokością dotacji – mają wspólną misję, wartości, a także grupy docelowe, do których kierują swoje działania.

Kampania wizerunkowa warszawskich domów kultury rusza we wrześniu 2018 od startu nowej wspólnej strony internetowej www.nadajemykulture.pl, na której w szybki sposób można wyszukać dom kultury w swojej dzielnicy. We wrześniu w większości domów kultury odbywają się także dni otwarte, podczas których każda instytucja prezentuje ofertę całorocznych zajęć: można spotkać się z instruktorami i pracownikami, zgłosić swoje pomysły czy po prostu przyjść i porozmawiać.

Dzięki wspólnej kampanii wizerunkowej Warszawskie Domy Kultury wreszcie mają szansę zaistnieć na nowo w świadomości mieszkańców stolicy jako miejsca, z którymi można się identyfikować,
w których warto bywać i w których warto się pokazać. Warszawska publiczność jest ogromna, a ośrodki kultury bardzo pojemne – trzeba tylko znaleźć sposób, jak je ze sobą połączyć. Warszawskie Domy Kultury biorące udział w kampanii:

Białołęka: Białołęcki Ośrodek Kultury
Bielany: Bielański Ośrodek Kultury
Mokotów: Centrum Łowicka, Dorożkarnia, Dom Kultury Kadr, Służewski Dom Kultury
Ochota: Ośrodek Kultury Ochoty
Praga Południe: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Prom Kultury Saska Kępa
Praga Północ: Dom Kultury Praga
Rembertów: Dom Kultury Rembertów, Dom Kultury Wygoda
Targówek: Dom Kultury Zacisze
Ursus: Ośrodek Kultury Arsus
Ursynów: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów
Wawer: Wawerskie Centrum Kultury
Wilanów: Centrum Kultury Wilanów
Włochy: Dom Kultury Włochy
Wola: Wolskie Centrum Kultury

Więcej informacji: www.nadajemykulture.pl
_________
Fundacja Ari Ari współpracowała w przygotowaniu diagnozy ocen i opinii dotyczących haseł promocyjnych zaproponowanych do wykorzystania we wspólnej kampanii wizerunkowej inicjatywy nazwanej Warszawskie Domy Kultury.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.