Moje Muzeum – zwiastun
12.01.2013
Materiały wideo

Zapowiedź filmu pt. Moje Muzeum, który powstał podczas prowadzenia badań muzeów i kolekcji prywatnych, w ramach projektu pt. Kolekcje lokalne, muzea prywatne. Nowa przestrzeń kulturowa, sfinansowanego z programu Obserwatorium kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012. Wkład własny współfinansowany jest ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W filmie pojawiają się kolekcjonerzy i właściciele niezwykłych zbiorów: Marian Pietrzak, twórca Skansenu Ziemi Sokołowskiej w Sokołowie Podlaskim oraz Artur Lemański, właściciel Muzeum Komunikacji w Paterku.

Więcej o projekcie i bohaterach filmu: www.muzeaprywatne.blogspot.com

Cały film można obejrzeć tutaj:

• Moje muzeum. O mu…

Reżyseria: Marta Karwowska
Zdjęcia: Tomasz Ziółkowski
Montaż: Piotr Budzowski

Tagi: muzeum, muzeum prywatne, muzea prywatne, muzeologia, muzealnictwo

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.