Kurier. Notatki z terenu, nr 5/2021
26.04.2021
Materiały wizualne
Piąty numer pisma pt. Kurier. Notatki z terenu, tematem przewodnim są kina lokalne i tegoroczny projekt: Spacery filmowe. Nasze Kino.

Oprócz kina, w Kurierze jak zawsze dużo historii i kultury. O kulturze żydowskiej we Włocławku pisze Mirosława Stojak, Bożena Ciesielska rozmawia z Markiem Rumińskim i Eugeniuszem Morawskim o mieszkańcach żydowskich ze Skępego, Dorota Kostecka opowiada zaś dzieje synagogi w Lipnie. Są też wspomnienia rodzinne, opowiadania i wiersze!

Współfinansowane w ramach programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Współpraca: Dyskusyjny Klub Filmowy „Ósemka”. Realizacja: Fundacja Ari Ari.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.