KulturLab – letnia pracownia kultury

15.06.2019

Włocławek

Wraz z początkiem lata uruchamiamy cykliczny program KulturLab Fundacji Ari Ari, czyli warsztaty, zajęcia, szkolenia i spotkania, w ramach których będą odbywały się animacje, działania i edukacja kulturalna.

Pierwsza edycja KulturLab wystartuje we Włocławku, a w programie, między innymi: warsztaty fotograficzne i filmowe, spacery audialne, dyskusje, wycieczki i nieszablonowe działania związane z lokalnym dziedzictwem.

Motywem przewodnim będą ślady wielokulturowej przeszłości. Planujemy wspólne odkrywanie wpływów rosyjskiej kultury na włocławską architekturę i infrastrukturę, przejdziemy szlakiem żydowskich kupców z XIX wieku, odwiedzimy obszary „zatopionych wsi” nad Zalewem Włocławskim, będziemy poszukiwać śladów olęderskich społeczności i dokumentować cmentarze ewangelicko-augsburskie.

Wszystko z wykorzystaniem pomysłów, metod i mediów, jakie tylko młodzi i starsi uczestnicy będą chcieli wykorzystać! Do współpracy zaprosimy artystów, dziennikarzy, historyków, filmowców, fotografów – którzy pokażą, jak wykorzystać nowe i stare technologie do tworzenia pasjonujących, multimedialnych opowieści o nas i naszym otoczeniu. 

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wakacyjnego laboratorium kultury!

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.