Kino Brzask w Skępem (2021)
26.07.2021
Materiały wideo

Dokumentalne wspomnienia filmowe pt. Kino Brzask w Skępem, zarejestrowane zostały w 2021 roku podczas realizacji projektu pt. Spacery filmowe. Nasze kina, prowadzonego przez Izę Trojanowską i Justynę Marcinkowską pod opieką Fundacji Ari Ari.

Zdjęcia: Jarosław Czerwiński
Montaż: Aleksandra Królikowska
Rozmowy prowadziła: Justyna Marcinkowska

Projekt realizowany był we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach projektu „Seniorzy w akcji” oraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka.
W nagraniu wspomnień ze Skępego udział wzięli Antoni Gatyński („kinooperator”) oraz Marek Rumiński („widz”).
Pomocy w nagraniach i konsultacji udzielali Bożena Ciesielska (niestrudzona organizatorka i promotorka Skępego), Józef Mirosławski i Grzegorz Jabłoński.
W realizacji dokumentacji historii kinowych w Skępem oraz kina Brzask pomagało kilkudziesięciu mieszkańców Skępego i gminy Skępe i Zaskępiaków.
Materiały archiwalne wykorzystane w filmie pochodzą z archiwów prywatnych Bożeny i Sławomira Ciesielskich oraz Antoniego Gatyńskiego.

______
Projekt realizowany we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”, w ramach projektu „Seniorzy w akcji” oraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Ósemka” z Włocławka, wspierane przez Fundacja Ari Ari, Urząd Miasta i Gminy Skępe oraz Stowarzyszenie Grupa Historyczno – Poszukiwawcza GUSTAW ze Skępego.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.