Katalog: Wędrowna wystawa: kawalerzyści, imigranci i cykliści
14.12.2017
Materiały wizualne
Wystawa jest efektem współpracy kilku muzeów oraz stowarzyszeń z całej Polski: Muzeum PTTK w Olkuszu, Światowego Związku Żołnierzy AK – Koło Olkusz, Szydłowskiego Towarzystwa Strzeleckiego, Harcerskiego Muzeum Etnograficznego w Katowicach, Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Izby Tradycji Młynarskich „W Starym Młynie” w Kuźniczysku.

Narratorami naszej opowieści są zwyczajne i niezwykłe przedmioty. Za ich pośrednictwem chcieliśmy przedstawić kilka historii, często osobistych i nieznanych powszechniej. Jednocześnie proponujemy spojrzenie na codzienne życie obywateli państwa polskiego, odzyskanego po 123 latach zniewolenia.
Wędrowna wystawa: kawalerzyści, imigranci i cykliści przedstawia historię ludzi doświadczających XX wieku, zarówno w czasach wojen, jak i nietrwałego pokoju.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata
2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.