Jak zrobić prosty film, animację, kolaż?

Porady, warsztaty, efekty warsztatów filmowych na Kujawach

2019-07-31

Włocławek, Kowal, Goreń

Przewodnik i poradnik dla początkujących, zatytułowany: Jak zrobić proste filmy, animacje, kolaże, powstał w ramach projektu Plenerowy przegląd filmowy Gwoździarnia / Tykociński Włocławek Film Festiwal 2019.

Często jest tak, że mamy w głowie jakiś pomysł na zrobienie filmu lub animacji ale nie wiemy jak się do niego zabrać, jakiej techniki i sprzętu użyć a w końcu z jakiego oprogramowania skorzystać aby połączyć wszystko w całość.  Doświadczeni  animatorzy zaczynając prace mają przed oczami  końcowy efekt swojego filmu i wiedzą jak się do niego zabrać z jakich programów skorzystać aby ten efekt osiągnąć.

W ramach wakacyjnych zajęć w kilku miejscowościach na Kujawach, dzieci i młodzież zmierzyły się z trudną sztuką opracowania prostego filmu. Zajęcia pt. Jak zrobić proste filmy, animacje, kolaże, prowadzone były w ramach projektu Plenerowy przegląd filmowy Gwoździarnia / Tykociński Włocławek Film Festiwal 2019. Projekt warsztatów jest kontynuowany, jak i cały proces edukacji i nabywania umiejętności opracowania wypowiedzi wizualnej (filmowej, fotograficznej, plastycznej).

A jak zacząć, jak przygotować i stworzyć swoje małe dzieło filmowe, fotograficzne, czy plastyczne? Kilka porad z sieci i warsztatów:
Przydatne linki:
Publicystyka NGO.PL /technologie
Pomocnik google.com /foto support
Edukacja Medialna /animacja
Edukacja Medialna /lekcje przedszkole kreatywne

FILM
Jak stworzyć film w Windows Movie Maker?

Jak zrobić film ze zdjęć z muzyką na telefonie?

Jak zrobić film ze zdjęć na komputerze?

Jak zrobić film? – poradnik młodego filmowca | Magiczna Latarnia

Jak NAGRAĆ DOBRY film z WAKACJI?

Jak zrobić prosty film?

8 porad jak robić lepsze filmy tym co masz? #FilmowyKlaps

FOTO
Fotografia dla ciekawych

Okiem mistrza – Tomasz Tomaszewski o zdjęciach

Jak w kilka sekund zrobić film ze zdjęć?

Efekty tegorocznej pracy najmłodszych i starszych dzieci, pracujących w ramach zajęć Plenerowego przeglądu filmowego Gwoździarnia 2019, zamieszczone zostały w mediach społecznych:

O Celulozie włocławskiej (2019)

Tworzymy obrazy. Kolaże botaniczne w Kowalu i Goreniu (2019)

Nasze kolaże (2019)

Tworzymy filmiki. Sami (2019)

Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura  – Interwencje 2019.
Organizator: Fundacja Ari Ari

 

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.