Archiwum badań prywatnych działalności kulturalnych II

Prywatne galerie, muzea, ośrodki kultury.

2018

www.arch.ariari.org

Kontynuujemy opracowanie, zabezpieczenie i udostępnienie archiwum badań prywatnych działalności kulturowych w Polsce.

Archiwum OBK

Oddajemy do użytku kolejną część archiwaliów, na które składają się inwentarze dokumentujące badania etnologiczne różnych przejawów prywatnej, niepaństwowej, niepublicznej, pozarządowej aktywności i działalności kulturowej w Polsce.

Dokumentacja udostępniona jest w podziale na katalogi rzeczowe: archiwa społeczne / badania etnograficzne / biblioteki prywatne / diagnozy lokalne / galerie niezależne / muzea prywatne / muzea społeczne /  prywatne ośrodki kultury.

Baza danych obejmuje ponad  dwa tysiące sztuk dokumentów: metryk, wywiadów, sondaży, ankiet i nagrań (audio, foto, video).

Archiwum OBK to dokumentacja kompleksowych badań prywatnej sfery animacji i edukacji kulturalnej, między innymi muzeów prywatnych, społecznych, prywatnych bibliotek i ośrodków kultury działających w Polsce (i poza granicami). Programy badań etnograficznych i kulturoznawczych realizowane przez Fundację Ari Ari od 2010 roku:

2018 – Archiwa społeczne. Diagnoza w woj. mazowieckim
2017 – Galerie Niezależne. Diagnoza w woj. mazowieckim (galerie prywatne)
2016 – Barakowozy kultury. Wędrowne, objazdowe, mobilne działania kulturowe
2015/16 – Prywatne Ośrodki Kultury – badania etnologiczne
2015 – Muzea Prywatne Wizualnie. Badania etnograficzne na Mazowszu
2014 – Biblioteki osobne (biblioteki prywatne)
2013 – Kolekcje lokalne, muzea społeczne. Dynamika zmian w krajobrazie kulturowym
2012 – Muzea prywatne, kolekcje lokalne. Badania nowej przestrzeni kulturowej
2010/16 – Badania etnograficzne na Kujawach i Pałukach

W 2018 zadanie zostało sfinansowane w 85,82% ze środków publicznych w formie dofinansowania w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego „Wspieranie działań archiwalnych 2018”, organizowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

Do pobrania:

logo1-2pl.jpg 

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.