Adaptacje. Literatura polska według młodzieży 2020

Zapraszamy młodzież do zgłaszania swoich pomysłów adaptacji literatury!

2020

kujawsko-pomorskie

Czekamy na zgłoszenia od młodych mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego swojego pomysłu adaptacji dowolnego utworu literatury polskiej dla młodzieży (od 8 do 18 lat)!

Zgłoś się ze swoim pomysłem na adaptację, może to będzie film? spektakl teatralny? komiks? instalacja? gra komputerowa? animowana opowieść? słuchowisko radiowe? a może reportaż fotograficzny lub cykl obrazów?

Wybierz swój ulubiony, dowolny utwór literacki i przygotujcie opis pomysłu na adaptację, którą wraz z informacją o sobie i danymi kontaktowymi prześlijcie zgłoszenia  do 31 lipca 2020 na adres: ariari@ariari.org lub kontakt poprzez stronię społecznościową: www.facebook.com/FundacjaAriAri (koniecznie z dopiskiem: Adaptacje 2020).

Autorzy najciekawszych pomysłów wezmą udział w cyklu atrakcyjnych warsztatów wybranej formy adaptacyjnej, prowadzonych przez twórców, specjalistów i artystów. Podczas spotkań w formule mistrz – uczeń, wybrane pomysły będą opracowywane i przygotowywane do publikacji (wybranej formy!).

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020.

 

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.