Путь к Самостоятельности / Droga do samodzielności, reż. Mehman Neh (2022)
08.12.2022
Materiały wideo

Film zrealizowany przez Mehmana Neha, utalentowanego, niewidomego dziennikarza i reżysera z Ukrainy, przebywającego na uchodźstwie w Polsce od marca 2022 roku.
Nagrania powstały podczas projektu pt. Ukraina. Droga do samodzielności, realizowanego dla uchodźców z Ukrainy, osób niewidomych i słabowidzących w formie kilkunastodniowego wyjazdu szkoleniowego, wytchnieniowego i terapeutycznego: Навчання мобільності. Україна. Шлях до незалежності 2022 | Treningi mobilności. Ukraina. Droga do samodzielności 2022 | Mobilitäts-training. Ukraine. Der weg zur unabhängigkeit 2022

🟦🟨 Spotkania zrealizowaliśmy dzięki finansowaniu i wspólnie z niemiecką organizacją Deutscher Blinden- und Sehbehindertenverband oraz Право вибору, ukraińską organizacją z Charkowa.
W styczniu 2022, razem z Pravo Vybora przygotowywaliśmy się do zorganizowania kolejnego cyklu projektów Samodzielność. Akademia samopomocy dla osób niepełnosprawnych. Nie spodziewaliśmy się, że ich realizacja tak gwałtownie przyspieszy i przybierze formę pilnej pomocy humanitarnej.
Treningi mobilności to jedna z części tegorocznego cyklu spotkań i zajęć dla uchodźców wojennych z Ukrainy, tym razem wspieramy osoby niewidome i słabowidzące, ewakuowane z Ukrainy do Niemiec.
W nadzwyczajnych, dramatycznych, wojennych okolicznościach, kontynuujemy wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, rehabilitantów i pedagogiki specjalnej z Ukrainy.

Akademia samodzielności to cykl zajęć terapeutycznych, szkoleń i rehabilitacji, realizowanych z udziałem pedagogów, terapeutów i specjalistów z Polski, Ukrainy i innych krajów.

Przejazdy w projekcie dzięki partnerstwu z Fundacją PZU | Поїздки в проекті завдяки партнерству з Фундацією PZU

🟦🟨 Wszystkie działania realizujemy także dzięki dzięki Wam i wpłatom na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami w Ukrainie!
Zbieramy dalej. Liczy się każda złotówka, każda kwota, mała i duża wpłata. Pomóżmy Ukrainie!
Wpłata na konto uruchomione przez Fundację Ari Ari:
Numer konta mBank: 12 1140 2004 0000 3302 8168 7321
Przelewy z zagranicy / Transfers from abroad:
Numer rachunku IBAN: PL12 1140 2004 0000 3302 8168 7321
Numer BIC: BREXPLPWMBK
Zbiórka pieniędzy poprzez strony:
www.donate.ariari.org
www.pomagam.pl/drogadosamodzielnosci

Fundacja Ari Ari

Zajmujemy się przeciwdziałaniem wykluczaniu ludzi marginalizowanych, mniejszości, uchodźców, osób z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem. Współtworzymy działania edukacyjne, badawczo-naukowe i społeczne, zawsze otwarte, synkretyczne i interdyscyplinarne.

Celem Fundacji Ari Ari pozostaje służba ludziom, bez względu na ich pochodzenie i status, wydobywanie najcenniejszych przejawów aktywności człowieka oraz pomoc ponad wszelkimi granicami.

Wesprzyj nas

Realizujemy projekty aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.